AGT ANEMON PARKE
AGT ANEMON PARKE
AGT ANEMON PARKE

AGT BELLA LAMİNANT PARKE 8MM ANEMON

Marka : AGT
Tedarikçi : Dekoyap
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺126,00  + KDV
İndirimli : ₺119,70  + KDV
KDV Dahil : ₺141,25

1 m²

Artır Azalt

 

8mm x 193mm 1200mm / AC03    Palet: 138,96 m2

          

 

Ağaç Türü Meşe
 
  Plaka Ölçüsü 1200 mm x 193 mm
 
  Derz Derzsiz
 
  Kalınlık 8 mm
 
  Yüzey Rustik
 
  Sınıf 31
 
  Aşınma Tabakası AC 3
 
  Garanti 10 Yıl
 
  Sertifikalar CE, E1, EN13329, TSE ,DL PCP , Bfl S1, L2C
 
  Alttan Isıtma Uygun
 

Uygulama İçin Gerekli Zemin Özellikleri

 

 • Zemin kuru, yüzey temiz, toz ve kirden arındırılmalıdır.
 • Yüzey sert ve düzgün olmalı.
 • Su dolaşımlı yerden ısıtmalı döşeme sistemleri kullanılan zeminlere uygulama yapılabilir.
Uygulama İçin Uygun Olmayan Zeminler
 • Tekstil malzemesi (halı, kilim vb) olan zeminler
 • Tuvalet, banyo gibi ıslak zeminler.
 
Laminat Parke Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Laminat parkeler zemine yüzer sistem döşenir, bu sebeple vidalanmaz, çivilenmez ve yapıştırılmaz.
 • Döşemeye güneş alan bölümden başlanmalıdır.
 
LAMİNAT PARKE MONTAJ UYGULAMASI
 
 • Kaplamaya başlamadan önce zemin elemanlarında herhangi bir hasar/kusur olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Yüzeyin nem izolasyonu için zeminlere yaklaşık 0,2mm kalınlığındaki PE şilte kenarları 20mm payla üst üste ve tüm yüzeyi kapatacak biçimde serilmelidir. PE şilte ek yerleri yaklaşık 20cmm üst üste bindirildikten sonra neme dayanıklı bant ile düzgün ve kesintisiz şekilde bantlanmalıdır.
 • Döşeme sırasında ilk sırayı odanın köşesinden, parkenin erkek kanalı duvara bakacak şekilde döşemeye başlayınız. Döşeme işlemine başlarken, duvar ile laminat arasında 15mm boşluğu sağlayan aparatları monte ediniz. Yeni döşenecek parkeyi, yukarıdan eğik tutarak döşenmiş elemanın bağlantı mekanizmasına yerleştiriniz ve daha sonra zemine düz olarak oturacak şekilde yere indirerek tüm kaplama elemanlarını birleştiriniz Parkeler döşenirken parkenin lamba kısmına hiçbir şekilde çekiçle direkt olarak vurulmamalıdır.
 • İlk sıranın son elemanı üzerinde gerekli uzunluğu işaretleyiniz ve fazla gelen kısmı kesiniz. Daire testere veya dekupaj ile keserken desen altta olmalıdır. Birinci sıranın son parkesinden arta kalan parçayı, diğer sıraya başlarken kullanınız.
 • Dikkat! Kenar birleşmeleri en az 200mm kaydırmalı olarak gerçekleştirilmelidir.
 • Kenarlar boyunca parkelerde bir kayma olmamasına dikkat ediniz.Boru geçişlerinde, boruların konumlarını ölçerek belirleyin ve parke üzerinde, kenar derzini de dikkate alarak işaretleyiniz. Delikleri boru çapından en az 30mm fazla olacak şekilde açınız. Kaplama elemanını deliklere 45 derece açıyla yaklaşarak kesiniz. Kesip çıkardığınız parçayı yerine uydurup tutkallayınız.
 • Kapı pervazları; laminat parkenin yerden yüksekliğini kurtaracak şekilde boşaltılır. Laminat parkeyi duvarda/kenarda 15mm pay bırakarak kapının altına kadar döşeyiniz. Kısaltılması mümkün olmayan kapı kenarlarında (örneğin metal kapı pervazlarında) yerleştirilmiş duvar/kapı fugaları, elastik bir fuga malzemesi ile veya uygun kapak profillerle kapatılmalı veya örtülmelidir.
Laminat Parkenin Bakımı Ve Temizliği
 • Sabit veya hareket ettirilen mobilyaların ayak altlarına plastik veya keçeden yapılan parçalar konulmalıdır. Özellikle ağır mobilyaların yerini mobilyayı kaldırarak değişiriniz.
 • Parke yüzeyini ıslatmadan, çok iyi sıkılmış, tüy bırakmayan mikro elyaflı bezle temizleyiniz. Aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanmayınız. Fazla nemlerin derhal alınması gerekmektedir. Daha kuvvetli kirleri sulandırılmış genel temizlik maddeleri veya laminat temizleyiciler ile temizleyiniz. Balmumu, yağ veya vernik içeren temizleyiciler veya bakım maddelerini kesinlikle kullanmayınız.
 • Parkeyi zımparalamayınız.

 

Ürün Özellikleri;

1.sınıf parke
YERDEN ISITMALI SİSTEMLERDE AGT PARKE KULLANIM KLAVUZU ve UYGUNLUK BELGESİ (AC3 ve AC4)

Uygulama:

Aşağıdaki bahsedilen konulara uyulması şartı ile AGT Parke; zeminden ısıtmalı yapılarda kullanılması uygundur.

Zemin kuru, yüzey temiz, toz ve kirden arındırılmış olmalıdır.

Parke alttan su ısıtmalı sistemler üzerine döşenebilir. Laminat Parke yüksek ısı katsayısına sahip olduğundan ısı transferini engellemez. Isıyı sabit bir şekilde yüzeye homojen olarak dağıtır.

Bu özelliklerinden dolayı Laminat Parke, ısınma masraflarını diğer zemin kaplama malzemelerine göre önemli ölçüde azaltan uygun bir malzemedir.

Uygulama yapılacak yüzey elektrikli yerden ısıtma sistemi ise yerden ısıtma sistemi şapın ya da beton katmanın içinde dahi olsa Laminat Parke döşemeye uygun değildir.

Zemin Şapının Atılması: Zemin şapı; Laminat Parke uygulamasına elverişli olacak şekilde standartlara uygun atılmalıdır.(yüzeyde dalgalanma 1 metrede max.4 mm olmalıdır)

Ön Isıtma İşlemi: Montaj işlemine başlamadan önce, zemindeki nemin uygun seviyeye getirilmesi için ön ısıtma yapılması gerekir.

Beton Zeminler: Yeni bitirilmiş yapılarda mevsim şartlarına göre 3 hafta dinlendirilmeye bırakıldıktan sonra ön ısıtma yapılmalıdır.

                       
                        fbq('track', 'InitiateCheckout');